Tutvustus

Seoses senise riigi toetuse lõppemisega ei suuda Läänemaa Naiste Tugikeskus alates 1. jaanuarist 2017 enam osutada Läänemaal ja Hiiumaal tasuta turvakodu teenust ja õigusabi, mida varasemalt osutasime. 

2016. aastakse eraldas Sotsiaalministeerium Läänemaa Naiste Tugikeskusele kokku 66277 eurot, riigihankes oli järgmise kahe aasta piirmääraks 28093 eurot, st rahastus oleks vähenenud 58%. Esitasime oma pakkumise esimeses voorus kogu teenuse osutamiseks vajalikus summas, see tunnistati hanke nõuetele mitte vastavaks. Hanke teises voorus piirmäära ei tõstetud ja kuna me ei saanud petta abivajajate lootusi ja lubada neile kvaliteetset liitteenust, mille osutamiseks meil raha puudub, Läänemaa Naiste Tugikeskus teises voorus pakkumist ei esitanud. Teises voorus esitas uus teenuseosutaja pakkumise allpool piirmäära. 

2016. aastal vajasid majutust 8 naist ja 12 last, õigusabi said 31 naist kokku 194 tundi, psühholoogilist nõustamist said 37 naist kokku 249 tundi.

Jätkame vabatahtliku tööna tasuta esmase ja juhtumipõhise nõustamise osutamist. Kokkuleppel on võimalik saada ka õigusabi ja psühholoogilist nõustamist. Võimalik on osaleda naistel tugigrupis ja lastel loovusringis. Suvel toimub naiste ja laste suvelaager. Viime läbi koolitusi, et ennetada ja märgata lähisuhte vägivalda.

Meie telefon 5042300 (Läänemaal) ja 51977170 (Hiiumaal) vastab tööpäevadel kell 8.00 – 17.00, vajadusel lepime kokku kohtumise aja.

Võid meile endiselt kirjutada meiliaadressidel: laanenaistetugi@gmail.com või hiiumaanaistetugi@gmail.com

Ära jää oma murega üksi, võta meiega ühendust!

Ohvriabi seadusele vastavat naiste tugikeskuse teenust osutavad Lääne ja Hiiu maakonnas uuest aastast  MTÜ Tallinna Naiste Kriisikodu ja MTÜ Eluliin.

Oleme väga tänulikud kõigile oma senistele koostööpartneritele ja toetajatele!

Meie tegevuse jätkamise toetuseks saab annetada meie kontole.

Läänemaa Naiste Tugikeskus pakub abi naistevastase vägivalla all kannatavatele naistele. Vägivallast on väljapääs. Aitame Sul seda leida. Helista telefonil 5042300  või kirjuta laanenaistetugi@gmail.com 

Hiiumaal 51 977 170 hiiumaanaistetugi@gmail.com

Tasuta teenused: esmane ja juhtumipõhine nõustamine

Meie Facebook-is: Lääne Naiste Tugikeskus

MTÜ Läänemaa Naiste Tugikeskuse tegevusi saab toetada, tehes annetuse. Palun märkige makse selgitusse, kas tohime Teie nime tänutäheks siin lehel avaldada.
LÄÄNEMAA NAISTE TUGIKESKUS
Swedbank EE512200221059798469  Oleme tulumaksusoodustusega ühenduste nimekirjas